Kariérny koučing

Práca nie je len prostriedkom ako si zabezpečujeme základné životné potreby, ale je aj spôsobom, akým prispievame do tohto sveta. Je miestom, kde môžeme rásť, kde sa stretávame s ľuďmi a ich rozmanitosťou. V práci cítime vzájomné prepojenie a radosť z podieľania sa na spoločnom cieli.
Ozaj, viete, že do práce sa teší len 14 % ľudí?
Keď idete ráno do práce, čo cítite vy? Je tam kúsok dobrodružstva ?

Najväčším dobrodružstvom je žiť život svojich snov.  (Oprah Winfrey)

Japonci to nazývajú „ikigai“.
Ikigai sa dá chápať ako „dôvod na ranné prebudenie“, no ja mám radšej výraz ,,dôvod prečo ráno vyliezť z postele“. Nie je tajomstvom, že viesť plnohodnotný spôsob života výrazne prispieva k nášmu šťastiu, k nášmu zdraviu, spokojnosti. A tiež k pohode tých, ktorí sú okolo nás …a dokonca aj k našej dlhovekosti.
A teraz ešte raz – ruku na srdce. Tešíte sa ráno do práce?

Tento koučing je určený pre jednotlivcov.

dvaja-icon-2

vy samostatne
budeme spolu hľadať spôsoby ako si nájsť svoju prácu snov,
prípadne ako a kde začať podnikať

Každé tri roky sa uskutočňuje rozsiahly medzinárodný prieskum Gallupovho inštitútu zameraný na spokojnosť zamestnancov so svojou aktuálnou prácou. Výsledky za rok 2019 sa podobajú výsledkom predchádzajúcich prieskumov –  hovoria, že neuveriteľných 86 % nie je šťastných na svojich aktuálnych pracovných miestach.

Šialené? Smutná realita…

Pre tak zásadný aspekt vášho života, ktorým práca nepochybne je, má zmysel obrátiť sa na kouča, s ktorým si svoje kariérne sny a ciele špecifikujete – a naplníte. Neznamená to, že hneď zajtra začnete písať výpoveď, nie. Spoločne budeme hľadať odpovede na to, čo potrebujete v práci vyriešiť. Tu sú najčastejšie témy kariérneho koučingu z praxe:

  • Puntičkársky šéf
  • Neprajní kolegovia
  • Vytvoriť si časový plán a dodržať ho
  • Zvládnuť tlak
  • Nestagnovať
  • Prijať zodpovednosť
  • Nedostatok príležitostí
  • Určiť si priority v mori úloh
  • Zvládať stres

Ak ste však vopred presvedčená/ý, že to už inak nejde a nechcete skúšať ďalšie možnosti ako byť spokojnou/ným tam, kde práve pracujete, budeme spolu hľadať spôsoby ako si nájsť svoju prácu snov, prípadne ako a kde začať podnikať.

Aká je vaša práca snov? Čo to vlastne je…  V práci snov môžete využívať svoje prirodzené talenty bez obáv, s nadšením sa púšťať do pracovných úloh a keď ich dokončíte, tešíte sa na ďalšie. Dokonca nové úlohy s radosťou príjímate, pretože vám dávajú zmysel a posúvajú nielen firmu, pre ktorú pracujete, ale aj vás osobne vpred.

Prieskum Gallupovho inštitútu tiež hovorí, že zo spomínaných 86 % nespokojných je viac ako 40 % takých, ktorý sa už ráno doma vyhecujú. Keď potom prídu do práce, začnú okamžite otravovať prostredie. Poznáte takých? Alebo to robíte dokonca vy sami?
Ako sa popasovať s toxikmi, alebo so samým sebou (ak ste sa tu spoznali), aj to vieme riešiť koučingom.

Počas kariérneho koučingu sa zameriavame na kariérny cieľ, s ktorým prídete. Výsledkom má byť vaše uvoľnenie, získanie nadhľadu, pohody a sily každé ráno vstať a prežiť svoj pracovný deň podľa vlastných predstáv. Spolu sa pozrieme na  všetky aspekty vašej kariéry a rovnako ako pri životnom koučingu, aj tu platí, že na odpovede prídete sami s podporou mojich všetečných mobilizujúcich otázok.

Tak čo poviete, kedy sa spolu dáme na spoločnú dobrodružnú kariérnu výpravu?

životné ciele

po dovolenke

vzťahy medzi ľuďmi